Rondrit Connemara
Door: Giselle
Blijf op de hoogte en volg Giselle
15 Oktober 2016 | Ierland, Clifden
Eerst van Clifden naar Roundstone gereden. Via Ballynahinch castle (niet gestopt) naar Lough Inagh. Dan rij je tussen de Twelve Bens en de Maumturk Mountain en de vele meertjes. Niet te geloven, zo mooi en weids! Dan naar boven, via Leenaun bovenlangs naar Cong. Leuk dorpje, waar The Quit man is opgenomen, maar ook met o.a. de Cong Abbey. Een 12-eeuws kerkje met begraafplaats, een hele mooie deze keer. Middenin het dorpje, waar we ook middenin een bruiloft komen. Achter de kerk is een park, waar de rivier doorheen stroomt (incl. zalm). Een leuk en mooi en rustig parkje om even doorheen te lopen. Wij eten wat bij een heel goed lunchroom en beseffen dat Ierland eigenlijk gewoon een irritant mooi land is met irritant vriendelijke mensen. Helemaal goed dus. En ook het weer is vandaag gewoon goed. Droog, af en toe zonnetje. En ook de wolken zijn er, maar het blijft (op eenmaal een beetje spugen) weer de hele dag droog.
Terug gaan wij onderlangs weer via Leenaun naar Letterfrack. Gisteren langsgereden om de Diamond Hill te beklimmen, nu gaan wij naar Cleggan. Vanaf daar vertrekt morgen de boot naar Inishbofin. Daar aangekomen blijkt dat je geen kaarten kan kopen en niet hoeft te kopen. Schijnt harstikke rustig te zijn en de boot gaat om 11.30 uur. Dat is alles wat je hoeft te weten. Wij rijden op de terugweg nog langs de zeehonden. En ja hoor, nu liggen ze er wel. Het zijn er maar 2, maar wel een mooi plaatje. Zeker met de ondergaande zon erbij. Wat een heerlijke dag. Misschien teveel indrukken, maar die eten wij wel weg bij Derryclare. Nog een afzakkertje bij Guys en langzaamaan afscheid nemen van Clifden.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley